Wybór rakiety tenisowej może mieć wpływ na objawy łokcia tenisisty

Łokieć tenisisty jest częstym stanem, który powoduje ból wokół bocznego łokcia. Ten stan jest spowodowany urazem, zwykle obejmującym przeciążenie ścięgna, które łączy ścięgna prostowników nadgarstka i palca z łokciem. Chociaż jest powszechnie znany jako łokieć tenisisty, stan najczęściej występuje u osób, które nie grają w tenisa. Okazuje się, że około 50% rekreacyjnych tenisistów doświadcza tego stanu w pewnym momencie ich życia.

Dobrą wiadomością dla osób cierpiących na łokieć tenisisty jest to, że ten stan jest na ogół samoograniczający. W większości przypadków ból ustępuje samoistnie, jednak może to trwać kilka miesięcy (w wielu przypadkach może to zająć całe lata). Inną dobrą wiadomością jest to, że istnieje kilka opcji leczenia łokcia tenisisty w Krakowie, które mogą pomóc przyspieszyć powrót do zdrowia. Obejmują one zastosowanie ukierunkowanego programu wzmocnienia, a w niektórych przypadkach zastrzyki.

W tenisie istnieje wiele czynników związanych z rakietą gracza, które mogą odgrywać ważną rolę. Istotne jest rozważenie i uwzględnienie ich jako części leczenia łokcia tenisisty w Krakowie. Podczas leczenia tenisisty z łokciem tenisisty można wziąć pod uwagę następujące czynniki związane z rakietą:

Napięcie strun

Wykazano, że niższe naprężenie strun przesyła mniej siły do bocznego kolanka podczas strzału backhand (backhand jest generalnie uważany za najbardziej prowokacyjne uderzenie). Zmniejszenie napięcia strun rakiety może być przydatną strategią. Wyższe naprężenia strun pozwalają poprawić kontrolę nad piłką, ale zwiększa to moment obrotowy i drgania wysyłane do ramienia.

Rozmiar uchwytu

Rozmiar uchwytu wydaje się mieć niewielki wpływ na objawy łokcia tenisisty. Badania wykazały, że rozmiar uchwytu nie ma wpływu na siłę przenoszoną na łokieć. Na podstawie tych danych sugerujemy, że gracze powinni wybrać rozmiar, który jest najwygodniejszy.

Wielkość główki

Jeśli chodzi o komfort i ochronę ramienia, im większy rozmiar główki, tym lepiej. Większy rozmiar główki jest w stanie pochłonąć większą ilość całkowitej energii uderzenia. Dzięki większemu rozmiarowi główki można zminimalizować “wstrząs” dostarczany do łokcia.

Długość rakiety

Dłuższa rakieta będzie mieć większą masę swingową niż rakieta o podobnej wadze, ale o mniejszej długości. Przy dłuższej rakiecie punkt styku znajduje się dalej od ramienia. Te zmienne zwiększają ilość momentu obrotowego i naprężenia powstającego na ramieniu. W rezultacie w tym ustawieniu pożądane jest zazwyczaj stosowanie krótszych rakiet.

Waga

Na ogół cięższa rakieta ma większą masę absorbującą wstrząsy i wibracje. Cięższa rama, którą gracz może nadal wygodnie używać, może pomóc w opanowaniu objawów i zapobieganiu nawrotom.

Podczas gdy każdy z tych czynników należy wziąć pod uwagę, są one prawie zawsze mniej ważne niż program wzmacniania dobrej jakości gry i lecznie łokcia tenisisty. Nagły wzrost obciążenia, na przykład powrót do tenisa po przerwie zimowej, często powoduje łokieć tenisisty.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *