Wielu sportowców dla stworzenia wymarzonej masy mięśniowej jest w stanie poświęcić dużo własnego czasu, mnóstwo energii oraz finansów, dzięki którym ich plan stanie się rzeczywistością. Stosowanie odpowiednej diety oraz intensywne treningi sportowe mogą jednak nie przynosić zadawalających efektów w wyznaczonym czasie. W związku z tym powstał preparat Boldenon, dzięki któremu w niedługim okresie czasu można na trwałe zwiększyć swoją masę mięśniową oraz wydolność krążeniowo-oddechową.

Opis sterydu Boldenon

Boldenon to popularny wśród sportowców steryd posiadający wzmożone działanie anaboliczne przy jednoczesnym niewielkim działaniu androgenicznym. Takie połączenie sprawia, iż jest on całkowicie bezpieczny dla utrzymania dobrego stanu człowieka. Co najważniejsze,  nie powoduje on niepożądanych dla ludzi skutków ubocznych a przy jego dłuższym stosowaniu można osiągnąć bardzo dobre wyniki nawet w tylko jednym cyklu sterydowym z jego użyciem. Organizm przyswajając substancje zawarte w preparacie powoli lecz stopniowo wspomaga budowę masy mięśniowej, co jest dobre dla zdrowia ze względu na to, iż nie ma nagłych skoków substancji aktywnej w organizmie przez chwilę po czym następuje jej długi niedobór. Dzięki temu nie zagraża to zdrowiu ani nie wpływa na pracę poszczególnych układów w organizmie człowieka. Nie warto jednak zapominać, że budowa masy mięśniowej z użyciem tego sterydu trwa przeważnie dosyć długo, a podstawowym motorem zmian w budowie mięśniowej są odpowiednio zbilansowana dieta oraz ćwiczenia – wszelkiego rodzaju sterydy oraz suplementy powinny być jedynie uzupełnieniem i dodatkowym czynnikiem wspierającym i motywującym do ćwiczeń.

Jakie są cechy charakterystyczne dla sterydu Boldenon?

Podstawową cechą, za którą zarówno sportowcy jak i osoby uprawiające kulturystykę cenią steryd Boldenon jest fakt, iż substancja czynna zawarta w preparacie przez dłuższy czas magazynuje białkohttp://sterydy.org.pl/boldenone-undecylenate-boldenon-bold/ w mięśniach. Sam preparat posiada szereg innych cech, do których należą m.in:

 • usuwanie nadmiaru glukozy z organizmu – dzięki temu po intensywnym wysiłku fizycznym w organizmie występuje zwiększona dawka glikogenu,  przez co człowiek nie opada z sił po treningu i jest w stanie szybko się zregenerować w celu wykonywania dalszych ćwiczeń;

 • przyspieszenie produkcji hormonu wzrostu – hormon wzrostu jest z kolei odpowiedzialny za niezakłócone działanie układu sercowo-naczyniowego oraz budowę kości;

 • przyczynianie się do powstawania erythropoeitiny w nerkach – jest to równie ważny hormon odpowiedzialny za tworzenie się czerwonych ciałek krwi, co korzystnie wpływa na zwiększenie się wydolności całego organizmu, i tym samym wpływa pozytywnie na szybsze zbudowanie masy mięśniowej;

 • możliwość bezpiecznego łączenia go z innym preparatami – łączony z innymi sterydami, które nie są aromatyzowalne (nie reagują z substancjami zawartymi w innych preparatach) równocześnie wpływa na powstanie widocznej rzeźby od podstaw oraz wzmaga apetyt na tyle, aby organizm był w stanie wchłaniać odpowiednią ilość białka, witamin i innych elementów niezbędnych do stworzenia masy mięśniowej.

Dzięki temu steryd ten stanowi idealne uzupełnienie codziennej diety oraz ćwiczeń, który może przyspieszyć powstawanie masy mięśniowej przy jednoczesnej redukcji zalegającej tkanki tłuszczowej i tym samym nie wpływa on na działanie innych organów.

Jakie są możliwe skutki uboczne stosowania Boldenonu?

Generalnie zażywanie Boldenonu nawet przy dłuższym okresie czasu nie wywołuje szkodliwych skutków ubocznych, które w znaczącym stopniu mogłyby wpłynąć na zdrowie osoby je zażywającej. Warto jednak uzmysłowić sobie, iż jest to steryd, co w praktyce oznacza produkt, który może powodować nagłe i niespodziewane ataki apetytu u człowieka. W takim wypadku spożycie obfitego posiłku, który niekoniecznie będzie zawierał niezbędne do budowy mięśni mikroelementy może mieć skutki, które negatywnie wpłyną na organizm – w krótkim czasie zamiast palić zbędną tkankę tłuszczową można jeszcze bardziej zgrubnąć, przez co korzystanie z tego produktu nie będzie zadawalające.

Należy jednak podkreślić, iż skutki uboczne są bardzo sporadycznie obserwowane w przypadku sterydu Boldenon. Jedynie w sytuacji, gdy jest on zażywany dożylnie do mięśni przez sportowców i kulturystów, przez krótką chwilę po przyjęciu osoby stwierdzały następujące dolegliwości:

 • momentami występujące duszności i dreszcze;

 • lekko podwyższone ciśnienie;

 • mało odczuwalne zawroty i bóle głowy.

Istotne jest również, że przy długotrwałym zażywaniu Boldenonu istnieje ryzyko pojawienia się zakrzepu – w takiej sytuacji warto zaopatrzyć się w aspirynę, która znacząco zmniejszy ryzyko powstania tego zjawiska. Co więcej sportowcy, którzy poddają się kontroli antydopingowej przed startem w zawodach nie powinni go zażywać ze względu na to, iż jest on wykrywalny podczas przeprowadzania badań na obecność środków dopingowych nawet rok po ostatnim cyklu zażywania Boldenonu.

Jedynie podczas bardzo długiego okresu przyjmowania tego sterydu występuje niewielkie ryzyko większej utraty włosów i łysienia. Należy jednak zachować spokój, gdyż preparat ten bardzo rzadko wywołuje przedstawione powyżej skutki uboczne, i jest bezpieczny dla prawidłowego funkcjonowania organizmu i wszystkich narządów. Jeśli już jednak pojawią się niektóre skutki uboczne opisane powyżej to mają one charakter krótkotrwały i są one praktycznie nieszkodliwe dla działania organizmu.

Dawkowanie sterydu Boldenon

Dawkowanie sterydu Boldenon zależne jest od kilku czynników, do których zaliczany jest przede wszystkim fakt, czy osoba jest początkująca w zażywaniu sterydów, czy też jest to już jej kolejny cykl przyjmowania suplementów. W sytuacji, gdy jest to początkujący zalecane jest przyjmowanie dawki około 200-300 mg na tydzień przez okres dłuższy niż 12 tygodni. Z kolei po upływie tego czasu na okres następnych 3 miesięcy można zwiększyć dawkę tygodniową do 500-1000 mg tygodniowo, w celu przyspieszenia efektu budowy masy mięśniowej.

Należy również pamiętać, iż stężenie dawki powinno być uzależnione od ogólnego stanu zdrowia osoby przyjmującej ten steryd. W praktyce oznacza to, że jeżeli osoba przyjmująca Boldenon wcześniej ciężko chorowała np. na nowotwór, przyjmowała inne leki niezwiązane z odchudzaniem czy budową masy mięśniowej, lub ma problemy z układem krążeniowo-oddechowym należy zgłosić się do lekarza, który stwierdzi czy Boldenon będzie bezpieczny dla zdrowia i nie będzie zagrażać życiu człowieka. Cały cykl przyjmowania sterydu może trwać aż do 6-7 miesięcy, po których widać już znaczącą poprawę w budowie masy mięśniowej, po czym można na dłuższy czas lub nawet na stałe odstawić zażywanie Boldenonu.

W sytuacji, gdy preparat przyjmują kobiety zalecane jest, aby zażywały one dawkę około 100-150 mg tygodniowo. Jest to spowodowane faktem, iż tej wielkości dawka nie wpłynie na ogólne działanie organizmu kobiety, i nie spowoduje trwałych  bądź też nieodwracalnych zmian płciowych u kobiet takich jak np. obniżenie się barwy głosu do bardziej męskiej, czy też zaburzenia w gospodarce hormonalnej. Ważne jest również to, aby przyjmować preparat w postaci domięśniowych zastrzyków, dzięki którym działanie samego preparatu będzie  znacznie szybsze oraz a efekty zażywanie będą bardziej widoczne już po kilku tygodniach. 

 Zalety stosowania preparatu Boldenon

Steryd Boldenon posiada wiele imponujących zalet, które sprawiają, iż ma  dobroczynny wpływ na budowę masy mięśniowej, który zarazem nie wpływa w zły sposób na działanie pozostałych układów w organizmie. Przykładami zalet stosowania leku Boldenon są:

 1. Nie ma problemów z erekcją u mężczyzn – zjawisko obniżonego libido czy też kłopotów z erekcją jest dosyć często obserwowane podczas używania niektórych innych sterydów, lecz Boldenon dzięki swojemu unikatowemu składowi nie wpływa na zaburzenia erekcji;

 2. Minimalny wpływ działań o podłożu androgennym – oznacza to w rzeczywistości, iż Boldenon pozwala osiągnąć bardzo pozytywne efekty dla zażywającej go osoby w krótkim okresie czasu jednocześnie nie wywołując skutków ubocznych takich jak ginekomastia czy też nasilenie się wybranych cech płciowych takich jak powiększenie się piersi u mężczyzn czy obniżenie się głosu u kobiet;

 3. Uniwersalny charakter – Preparat może być stosowany zarówno przez kobiety jak i przez mężczyzn w różnym wieku – wyjątkiem stanowią jedynie kobiety w ciąży i małe dzieci poniżej 10-ego roku życia. Nie wpływa on na cechy płciowe i nie stanowi on zagrożenia dla zdrowia;

 4. Unikalność – środek ten może być wykorzystany jako podstawowy steryd w całkowitej kuracji sterydowej aby jak najszybciej zbudować masę mięśniową.

Dzięki wyżej wymienionym zaletom steryd Boldenon idealnie nadaje się dla wszystkich osób, które chcą w niedługim okresie czasu (kilku miesięcy) zbudować widoczną masę mięśniową. Co więcej, jest on przeznaczony i zupełnie bezpieczny dla każdego bez znaczenia kto w jakim jest wieku, jakiej jest płci, czy jaki jest jego ogólny stan zdrowia. Nalezy jednak uważać, gdyż mimo wszystko jest to substancja, która jedynie wspomaga budowę masy mięśniowej – bez odpowiednich ćwiczeń oraz dobrze zbilansowanej diety samo zażywanie preparatu będzie miało mizerne efekty.

Efekty zażywania sterydu Boldenon

Pomimo rzadko występujących skutków ubocznych steryd Boldenon jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które chcą w miarę szybko oraz konsekwentnie budować masę mięśniową. Oprócz tego steryd ten wspomaga szybką regenerację całego organizmu nawet po intensywnym wysiłku fizycznym, oraz sprawia, iż efekty jego zażywania są już widoczne po 3-6 miesiącach od rozpoczęcia procesu zażywania. Co więcej, nawet po 3-4 tygodniach odpowiednio zbilansowanej diety, intensywnych ćwiczeń na siłowni oraz zażywania preparatu można dostrzec pierwsze zalążki pozytywnych zmian. 

Nie należy jednak zapominać, iż przede wszystkim jest to steryd, czy produkt, przez który można doznać nagłych skoków apetytu. U niektórych osób wywołuje on czasami działania niepożądane i skutki uboczne. Co jednak najbardziej istotne samo zażywania preparatu nie będzie wystarczające – konieczne do tego jest spożywanie posiłków o regularnych porach, które będą zawierały takie substancje jak białka, zdrowe tłuszcze i witaminy – podstawowe budulce mięśni. Niezbędne jest również prowadzenie intensywnego plany treningowego w ciągu tygodnia, który będzie pobudzał mięśnie do pracy, a także zdrowego trybu życia, oraz zapewniania sobie odpowiedniej ilości snu i regeneracji. Tylko takie połączenie może przynieść realizację zamierzonych celi w tak krótkim okresie czasu. 

Istotne jest również, iż sam steryd można zażywać w połączeniu z innymi sterydami lub suplementami diety – należy przy tym pamiętać, aby sprawdzić czy działanie obu substancji nie będzie niwelowało się nawzajem. Boldenon jest mimo to całkowicie bezpieczną substancją dla zdrowia i nie zagraża życiu człowieka. Nie wpływa też na prace takich organów jak wątroba czy układ trawienny, gdyż należy go zażywać poprzez domięśniowe zastrzyki. Dzięki temu nie wpływa on na pracę układy trawiennego, i nie uszkadza wątroby.  Widoczne pierwsze efekty nawet już po kilku tygodniach, oraz bezpieczeństwo dla zdrowia sprawiają, iż jest to idealny produkt wspomagający budowę masy mięśniowej. 

 

 

Kategorie: zdrowie

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *