Co warto wiedzieć o ostrodze piętowej?

Ostroga piętowa to schorzenie ortopedyczne, które dosyć często dopada osoby mające nadwagę a także aktywne fizycznie zwłaszcza biegające czy też zbyt mocno obciążające samą pietę. Dochodzi wtedy do starcia samej kości a nawet jej swoistej deformacji, ociera potem ona o nasze ścięgno Achillesa ewentualnie nerwy jakie znajdują się w okolicy. Pojawia się więc zapalenie jakie wiąże się z dużym bólem, obrzęk na pięcie przeszkadza w normalnym i codziennym funkcjonowaniu, a nawet zakładaniu buta. Dlatego niech nie dziwi sytuacja w której niezbędne jest zwalczenie ostrogi piętowej, czego zawsze podejmuje się nie kto inny a doświadczony w tym zakresie ortopeda, jaki jest w stanie sprostać takiemu zadaniu.

Jak objawia się ostroga piętowa?

Powyżej wspomniano o tym, iż pojawienie się ostrogi piętowej wiąże się zazwyczaj z bólem, co za tym idzie pojawia się on właśnie podczas stawiania stopy a tym samym nacisku na piętę. Pewnie, iż już w przypadku pierwszych takich objawów powinniśmy zacząć działać czyli dokonać odpowiedniej diagnozy za pomocą badań USG. Ortopeda stara się nie tylko wyeliminować objawy ostrogi piętowej, lecz w sposób profilaktyczny zapobiega jej dalszemu rozwojowi, poprzez wdrożenie niezbędnych w tym zakresie ćwiczeń z zakresu fizykoterapii czy rehabilitacji. Ostroga piętowa to nader bolesna dolegliwość, z jaką nie da się normalnie funkcjonować, postarajmy się zatem jak najszybciej wdrożyć optymalną metodę i sposób jej leczenia. Możemy liczyć na to, iż ostrogę piętową uda się nie tylko zdiagnozować ale przede wszystkim wyleczyć, dlatego nie zwlekajmy z pojawieniem się u lekarza gdy tylko dostrzeżemy iż pojawiły się pewne niepokojące nas objawy.

W czym przeszkadza ostroga piętowa?

Ostroga piętowa na pewno będzie nam przeszkadzać w normalnym, codziennym oraz swobodnym przemieszczaniu się, zakładaniu buta a nawet swoistym chodzeniu. Ortopedzi alarmują także o poważniejszych konsekwencjach samego schorzenia, tutaj nie ma jakichkolwiek wątpliwości iż nieleczona ostroga piętowa na pewno doprowadzi do mocniejszego uszkodzenia ścięgna Achillesa, rozcięgna czy naszych stawów. Aktualnie

profilaktyka w tym zakresie jest czymś nader często spotykanym, ortopedzi starają się nie tylko wesprzeć nas w procesie leczenia ostrogi piętowej, lecz przede wszystkim do niej nie doprowadzić. Oznacza to mianowicie tyle, iż ograniczenie masy ciała, zastosowanie wkładek ortopedycznych, wykonywanie zabiegów mających na celu wyeliminowanie negatywnych czynników mających wpływ na jej wystąpienie, to jedne z najważniejszych zagadnień o których w tej sytuacji należy wspomnieć. Niech więc ostroga piętowa nie przeszkadza nam nadto w normalnym, codziennym oraz swobodnym funkcjonowaniu a będzie dolegliwością którą uda się wykryć, zdiagnozować w odpowiednim czasie a co za tym idzie także wyleczyć. Nie czekajmy z wizytą w gabinecie ortopedycznym do momentu aż nasili się nie tylko sam ból, lecz ostroga piętowa przeszkodzi nam w chodzeniu, funkcjonowaniu, zakładaniu buta czy przemieszczaniu się.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *